Remal Kasırgası: Operasyonlar 21 saat süreyle durdurulduğundan yolcular Dünya havaalanında mahsur kaldı | Dünya

rotimi

Member
Remal Kasırgası nedeniyle Dünya havaalanındaki uçuş operasyonları 21 saat süreyle durdurulduğundan birçok yolcu sıkıntı yaşadı.


Temsili Resim: Dünya havaalanı, Remal Kasırgası korkusu nedeniyle uçuş operasyonlarını askıya aldığından yolcular zorluklarla karşı karşıya.

Yolcular, havayolunun uçuşlarının iptali konusunda kendilerine e-posta veya kayıtlı telefon numarası yoluyla bilgi vermediğinden şikayetçi oldu. Bazıları havayolundan otel ve yemek masraflarının karşılanmasını talep etti.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Bölümler: Cyclone Remal CANLI güncellemeler

Büyükannesi Meera Nandi'yi bırakmak için havalimanına gelen yolcunun akrabalarından Arnab Tarafdar, yaşlı kadın büyükannesinin beklemesinin istenmesinden şikayetçi oldu ve ardından uçuşunun iptal edildiğini bildirdi.

AYRICA OKUYUN – Remal “şiddetli bir siklonik fırtınaya” dönüşerek bu akşam karaya ulaşacak

“Büyükannemden (Meera Nandi) beklemesi istendi. Bir süre sonra kontuarına çağrıldı ve uçuşta fazla rezervasyon olduğu ve koltuk alamayacağı söylendi. Tüm uçuşlar planlandığı için yarın tekrar gelmesi istendi. Arnab Tarafdar, ANI'ye şöyle konuştu: “O günün ilerleyen saatlerinde kasırga nedeniyle iptal edildi. Kendisi yaşlı bir kadın. Şimdi geri dönüp yarın geri dönmesi gerekiyor.”

Diğer yolcu Avinash Talukdar ise sabah saat 5'te otelinden çıkış yaptığını ve havalimanına geldiğini ancak uçuşunun iptal edildiğini öğrendiğini söyledi. Talukdar, havayolundan otel ve yemek masraflarının geri ödenmesini talep etti ve şu anda bu iddiaları ileri sürmek için yasal seçenekleri araştırıyor.

AYRICA OKUYUN – “Remal” kasırgası adını nasıl aldı ve ne anlama geliyor?

“Saat 08.30'da Guwahati'ye uçağımız vardı. Kasırgadan dolayı uçuşun iptal edildiğini söylediler. Ne mesaj attılar ne de aradılar. Sabah 5'te otelimden çıkış yapıp buraya geldim. Bize bilgi vermeleri gerekirdi. Bir sonraki uçuşun 28 Mayıs'ta olduğunu söylediler. Bu iki gün içinde nereye gidelim? Uçuşumuz 28 Mayıs'a ertelendi. Bizden sadece otel masraflarını ve yemek masraflarını istedik. Bu maliyetleri yasal olarak talep edip edemeyeceğimizi görmek için internete bakıyorlar. Talukdar ANI'ye söyledi.

Uçuşu iptal edilen diğer yolcu Himadri Das ise, “Guwahati'den buraya tıbbi nedenlerle gelmiştik. Bugün Guwahati'de tamamlamamız gereken önemli bir görevimiz var. Ancak kasırga nedeniyle uçmamıza izin verilmedi. Bu konuda bize herhangi bir bilgi ulaşmadı. Uçağımız sabah 8.30'da kalktı ve sabah 6'da buraya vardık. Kayıtlı numaramıza herhangi bir mail veya mesaj ulaşmamıştır.”

“Indigo'dan bu beklenemezdi. Indigo ile birkaç kez seyahat ettik ve her zaman iyi bir deneyim oldu. Burada kalacak yerimiz yok. Kendileri 28 Mayıs'a ertelediler. Hukuki açıdan neler yapılabileceğini göreceğiz” diye konuştu.

Dünya Havaalanı İdaresi'ne göre, iç ve dış hat uçuşları da dahil olmak üzere gelişi veya gidişi planlanan toplam 394 uçuş, Pazar günü öğle saatlerinden Pazartesi sabah 9'a kadar askıya alındı. Yetkililer, bunların arasında 170 geçici yurt içi uçuşun ve 26 geçici uluslararası gelişin yer aldığını söyledi.

Remal Kasırgasının, Dünya şehri de dahil olmak üzere Batı Bengal'in kıyı bölgesi üzerinde önemli bir etkiye sahip olacağı tahmin ediliyor.