Remal Kasırgası karaya iniyor; Bengal'de 100.000 kişi acil barınak bulmak zorunda | Hindistan'dan son haberler

rotimi

Member
Pazar akşamı Batı Bengal kıyıları ile Bangladeş arasında saatte 110 ila 120 km'ye varan rüzgarlar ve saatte 135 km'ye varan rüzgarlarla şiddetli bir kasırga olan Remal'i vurduğundan, Batı Bengal hükümeti tarafından 100.000'den fazla insan kasırga barınaklarına taşındı. Met Ofisi, vurulduğunu söyledi.

Remal Kasırgası'nın karaya çıkışının CANLI yayını


Remal Kasırgası Pazar günü Dünya'ya gelmeden önce şemsiye altına sığınmak isteyen yolcular yağmur altında yolu geçiyor (PTI)

Merkezi kıyıdan yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Remal'in karaya çıkışının saat 20.30'da yaklaşık 4 saat süreceği belirtildi. Hava durumu departmanı, “Şiddetli Siklonik Fırtına 'Remal'in karaya çıkışı, Batı Bengal ve Bangladeş'in bitişik kıyılarında, komşu ülkedeki Sagar Adası ile güneybatı Mongla yakınlarındaki Khepupara arasında başladı.” dedi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Met, Batı Bengal ve Bangladeş kıyıları ile Bengal Körfezi'nin kuzeyinde saatte 110 ila 120 km hıza ulaşan kadırga rüzgarlarının ve saatte 135 km'ye varan sert rüzgarların hakim olduğunu söyledi. Bu rüzgarların önümüzdeki altı saat boyunca devam etmesi ve ardından azalması bekleniyor.

AYRICA OKUYUN: Remal Kasırgası: Bangladeş 800.000 kişiyi tahliye etti ve onları beton barınaklara yerleştirdi

Güney ve Kuzey 24 Parganas bölgesinden polis yetkilileri, eyalet hükümetinin Sundarbans ve Sagar Adası da dahil olmak üzere kıyı bölgelerinden yaklaşık 110.000 kişiyi Pazar akşamı kasırga barınaklarına tahliye ettiğini söyledi. Devlet afet yönetimi ve NDRF personeli, kurtarma ve yardım operasyonları için tüm kıyı boyunca konuşlandırıldı.

Durumu izlemek için Devlet Sekreterliği Nabanna'da merkezi bir kontrol birimi kuruldu.

Dünya'daki Netaji Subhas Chandra Bose Uluslararası Havaalanı (NSCBI) Pazar öğleden sonra Pazartesi sabahı sabah 9'a kadar kapatıldı. Hindistan Havalimanları Otoritesi (AAI), 394 yurt içi ve yurt dışı uçuşun tamamının iptal edildiğini söyledi.

“Remal Kasırgasının Dünya da dahil olmak üzere Batı Bengal'in kıyı bölgesi üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, paydaşlarla bir toplantı yapıldı ve güçlü tahmin nedeniyle uçuş operasyonlarının 26 Mayıs öğleden sonra 27 Mayıs sabah 9'a kadar askıya alınmasına karar verildi. NSCBI havaalanı müdürü C Pattabhi yaptığı açıklamada, Dünya'da rüzgarlar ve kuvvetli ila çok şiddetli yağışlar olduğunu söyledi.

Sealdah ve Howrah bölgelerindeki çok sayıda yerel tren de iptal edildi. Bir yetkili, Doğu Demiryolu'nun Sealdah bölgesinin Güney Sealdah ve Barasat-Hasnabad kesimlerindeki tren seferlerini Pazar günü saat 23:00'ten Pazartesi sabah 6'ya kadar askıya aldığını ve çok sayıda DAÜ yerel treninin iptal edildiğini söyledi.

Pazar akşamı, Remal'in yaklaşan karaya çıkışı Dünya ve güney Bengal'in diğer bölgelerindeki demiryolu ve karayolu trafiğini etkiledi. Bölge polis yetkilileri, otoyolların ıssız göründüğünü söyledi. Dünya Polisi vatandaşlar için iki yardım hattı numarası (9432610428 ve 9432610429) duyurdu.

“İnsanların güvenliği her şeyden önce gelir. Bengal BJP'nin baş sözcüsü Samik Bhattacharya, “Eyalet başkanımız Sukanta Majumdar da dahil olmak üzere üst düzey politikacıların konuşma yapması planlanan birçok mitingi iptal ettik” dedi.

Trinamool Kongresi ulusal generali Abhishek Banerjee, Kuzey 24 Parganas'taki Basirhat seçim bölgesinde yapacağı gezi gezisini iptal etti.