Gümüş Nasıl Temizlenir

rotimi

Member
Gümüş Nasıl Temizlenir
Gümüş Temizleme Yöntemleri, Gümüş Temizleme Pratik Bilgiler
Evde gümüş eşya, takı, süs, elbise aksesuarları dahi olabilir. Bunlar zamanla kullanılmaması ile birlikte kararıp rengini solmaya başlar. Pratik yöntemleri kullanarak gümüşlerin rengini açabilir ilk günkü kadar parlak ışıltılı bir hal alabilir. Geçmişten günümüze kadar gelen gümüş parlatma yöntemleri ise diş macunu, küle bastırmak bu sayede renklerinin açılma çabaları olmaktadır. Gümüş temizleyici kimyasallar dahi çıksa zamanla onları yıpratmaktadır.
Gümüş temizleyici sıvılardan alın özel büyük marketlerde satılmaktadır. Ürünlerin hepsini bir kovanın içine koyun sonra suyumuzu ve ilacımızı döktüğümüz takdirde yarım saat kadar bekletiniz. Dışındaki pislikler çıktıktan sonra fark edeceksiniz suyun rengi değişecek sonra temiz bir suyla durulayınız.
Karbonat kullanarak temizlik yapılması için gümüşlerimizi ılık suyla birlikte temizleyeceğiz. Islak ve temiz bir bezin üzeriniz biraz karbonat ardından su damlatınız gümüşleri ovuşturduğunuz takdirde üstündeki lekelerin çıktığını gözle görebilirsiniz.