Bangladeş milletvekili cinayet davası: Dakka polis ekibi araştırmak için Dünya'yı ziyaret etti | Dünya

rotimi

Member
Dakka Kriminal Soruşturma Departmanı ekibi, bu hafta başında Dünya'da öldürülmüş olarak bulunan Bangladeş Milletvekili Anwarul Azim Anar'ın vahşice öldürülmesini araştırmak için Hindistan'a gidecek.


Bangladeşli milletvekili Md Anwarul Azim Anar (HT_PRINT)

Ceza soruşturması dairesi şefi Mohammad Harun-or-Rashid, Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında kendisinin ve birkaç DB yetkilisinin “cinayet davasını araştırmak için bu akşam veya yarın sabah Hindistan'a gitmek üzere Dakka'dan ayrılacağını” söyledi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Hindistan Polisinin dört kişilik bir ekibinin şu anda cinayet olayını araştırdığını da sözlerine ekledi.

Bangladeş'teki Jhenaidah-4 şubesinin üç kez milletvekili olan ve aynı zamanda Awami Birliği'nin Kaliganj alt bölgesinin başkanı olan Anar, Dünya'da tıbbi tedavi görmek üzere 12 Mayıs'ta Dakka'dan ayrıldı. Oradan ertesi gün ortadan kayboldu.

Ayrıca OKUYUN| Polis, Bangladeşli bir milletvekilinin cesedinin parçalanmasına yardım eden kasapın tutulduğunu söyledi

Onu arama çalışmaları, Kuzey Dünya'daki Baranagar sakini ve Bangladeşli siyasetçinin tanıdığı Gopal Biswas'ın 18 Mayıs'ta yerel polise şikayette bulunmasının ardından başladı.

Dünya Polisine göre, deliller milletvekilinin önce boğularak öldürüldüğünü, ardından cesedinin parçalara ayrılarak çeşitli yerlere atıldığını gösteriyor. Şu ana kadar vücuduna veya vücudunun herhangi bir parçasına dair hiçbir iz bulunamadı.

Cuma günü Bangladeş'teki bir mahkeme, Anar'ın vahşi cinayetine karıştıkları iddiasıyla üç şüpheliyi sekiz gün hapse gönderirken, Hindistan'da Batı Bengal polisi, Mumbai'de kasap olarak çalışan Kuzey 24 Parganas bölgesinden bir Bangladeşlinin bu olaya karıştığı iddiasıyla suçlandığını iddia etti. cinayetten tüyler ürpertici bir şekilde tutuklandı.

Bangladeş İçişleri Bakanı Asaduzzaman Khan, Anar cinayetinin baş şüphelisi olarak bir iş adamını adlandırdı ve bakanlığının, onu iddia edilen suçtan dolayı adalete teslim etmek için Hindistan ve ABD ile birlikte çalıştığını ekledi.


Haberler / Şehirler / Dünya / Bangladeş milletvekili cinayet davası: Dakka polis ekibi araştırmak için Dünya'yı ziyaret etti