“Yolsuzluğun Kraliçe Arısı”: Suvendu Adhikari’nin Ölçeği Mamata Banerjee’ye “Maruz Kalması” | Dünya

rotimi

Member
Batı Bengal muhalefet lideri Suvendu Adhikari Çarşamba günü Başbakan Mamata Banerjee’yi “yolsuzluğun kraliçesi” olarak nitelendirdi ve onu yolsuzluk suçlamalarıyla karşı karşıya olan “suçluları” desteklemekle suçladı. Ayrıca, üç kez Bengalce CM’yi “ifşa edeceğini” ve ona uygun bir yanıt vereceğini söyledi. Bu, Banerjee’nin, Trinamool Kongresi’nin (TMC) geçen hafta ulusal parti statüsünü kaybetmesinin ardından Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’ı aradığı yönündeki iddialarını reddetmesinden sonra geldi.

Batı Bengal Meclisi’ndeki muhalefet lideri Suvendu Adhikari Dünya’da düzenlediği basın toplantısında konuşuyor. (PTI dosyası fotoğrafı)

Suvendu Adhikari Twitter’da şunları söyledi: “Evet, Darr Mujhe Achha Laga! Benim referansımda, daha önce Saygıdeğer Başbakan’a atıfta bulunduğunuz aynı aşağılayıcı ‘Kimbhut Kimakar’ kelimelerini kullanmanız utanç verici.”

“Delhi’yi aramak için sabit hat numarası kullandın. Seni zamanında ifşa ederim. Yarın doğru cevabımı bekle.”

Bharatiya Janata Partisi’nin lideri, “Sıfır toleranslı cepheniz düşüyor” diyerek Banerjee’ye saldırmaya devam etti. “Neden Purulia, Bankura, Birbhum, Malda, Medinipur’u tekrar edip durduğunu biliyorsun; çünkü 2011’de o ilçelerin başında ben olduğum için iktidarı ele geçirdiğinizi bilinçaltınızda biliyorsunuz. Değersiz bhaipo’nuz ortalıkta yoktu ve bu ancak Temmuz 2011’den sonra başladı…” dedi ve ekledi: “Yazıklar olsun sana. Sen yolsuzluk sürüsünün kraliçe arısısın.”

Adhikari’nin yorumları, Bengalli CM’nin Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçten sonra geldi: “TMC’nin ulusal parti statüsü hakkında Amit Shah’ı aradığım kanıtlanırsa istifa edeceğim”. Parti, Hindistan Seçim Komisyonu’nun gözden geçirilmiş bir ulusal ve eyalet siyasi partileri listesi yayınlamasının ardından, Sharad Pawar liderliğindeki Milliyetçi Kongre Partisi (NCP) ve Hindistan Komünist Partisi’nin (CPI) yanı sıra TMC’yi indirdikten sonra statüsünü kaybetti.

TMC şefinin sözleriyle parti, Adhikari’ye de saldırarak onu “alışılmış bir yalancı” olarak nitelendirdi.

• YAZAR HAKKINDA

Hindustan Times Digital Streams için Stajyer İçerik Yapımcısı. Feminizm, geç modern tarih ve Kore müziğinin küreselleşmesi hakkında okudum.
    …ayrıntılı olarak görün