WB: Yük treninin Sealdah'a giden Kanchanjunga Ekspresine çarpması sonucu 5 kişi öldü, düzinelerce kişi yaralandı | Dünya

rotimi

Member
Pazartesi sabahı kuzey Bengal'de bir yük treninin Sealdah'a bağlı Kanchanjungha Ekspresi'ne (13174) çarpması sonucu beş kişi öldü ve iki düzineden fazla kişi ciddi şekilde yaralandı.

Kaza yerinden görüntüler. (Kaynak görsel.)

Resmi bilgilere göre, yaklaşık 25 yaralı yolcu ilk müdahaleyle kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Darjeeling Milletvekili SP Abhishek Roy medya mensuplarına beş cesedin bulunduğunu söyledi.

Tren Agartala'dan geliyordu ve olay sabah 8:30 civarında, Kuzeydoğu'nun en büyük ve en yoğun tren istasyonlarından biri olan Kuzey Bengal'deki New Jalpaiguri tren istasyonundan neredeyse 11 kilometre uzakta meydana geldiğinde Dünya'daki Sealdah tren istasyonuna doğru gidiyordu. Sınır Demiryolu – Doğu ve Kuzeydoğu Hindistan'daki Bölge.

“NFR bölgesinde talihsiz bir kaza. Kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Demiryolları, NDRF ve SDRF birlikte yakın bir şekilde çalışmaktadır. Yaralılar hastaneye kaldırılıyor. Demiryolu Bakanı Ashwini Vaishnaw, X kanalında üst düzey yetkililerin olay yerinde olduğunu söyledi.

Yetkililer, çarpışmanın yolcu trenindeki en az iki bojinin raydan çıkmasına neden olduğunu söyledi.

“Darjeeling bölgesinin Phansidewa bölgesinde trajik bir tren kazasını yeni öğrendiğimde şok oldum. Daha fazla ayrıntı beklenirken, Kanchenjunga Ekspresi'nin bir yük treninin çarptığı bildirildi. Kurtarma, kurtarma ve tıbbi yardım için DM, SP, doktorlar, ambulans ve afet yönetim ekipleri kaza yerine sevk edildi. Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee, X'e şunları yazdı: “Tedbirler savaş temelinde başlatıldı.”

İlk bakışta yük treninin sinyalin ötesine geçerek Kanchanjungha treninin arka kısmına çarptığı anlaşılan bir yetkili, demiryolu idaresinin durumu yakından izlediğini belirtti.

Bir NFR yetkilisi, Ulusal Afet Müdahale Gücü, tümen ekibi ve 15 ambulansın kurtarma operasyonları için bölgede bulunduğunu söyledi.

Haberler / Şehirler / Dünya / Dünya Bankası: Yük treninin Sealdah'a bağlı Kanchanjunga Ekspresine çarpması sonucu 5 kişi öldü, düzinelerce kişi yaralandı