TMC Milletvekili Mamata Banerjee'nin Modi'nin yemin töreni sırasında tüm ışıkları kapattığını söyledi | Dünya

rotimi

Member
Trinamool Kongresi (TMC) Rajya Sabha üyesi Sagarika Ghose, X hakkında yazdığına göre, Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee, Başbakan Narendra Modi'nin Pazar günü başbakan olarak yemin etmesi sırasında odasındaki tüm ışıkları kapattı ve tamamen karanlıkta oturdu. yeni hükümetin “demokratik olmayan, anayasaya aykırı ve yasa dışı bir şekilde” kurulacağını iddia etti. Yemin töreninden uzak duracağını söylemişti ve hatta Modi'ye en iyi dileklerini iletmeyi bile reddetmişti.


Batı Bengal Başbakanı ve TMC lideri Mamata Banerjee. (Dosya)

“@Narendramodi'nin yeminini kutlayan herkese Hindistan'ın tek kadın Başbakanı @MamataOfficial'dan bir mesaj var. Görevini açıkça kaybeden ve halk tarafından reddedilen bir “Başbakan” için yapılan sözde “tören” boyunca tüm ışıkları kapattı ve karanlıkta oturdu: Varanasi'de neredeyse kaybolmuştu, Ayodhya'da kaybolmuştu. Tamamen kendisini ilgilendiren seçim kampanyasında çoğunluk sağlanamadı. Modi'nin değiştirilmesi gerekiyor. @BJP4India'nın yeni bir lider seçmesine izin verin,” diye yazdı Ghose.

Cırcır böceğimle tanışın, cırcır böceğime elveda deyin! Kriket'te oyunu istediğiniz zaman, istediğiniz yerde takip edin. Nasıl olduğunu öğrenin

Cumartesi günü Dünya'da partisinin milletvekilleriyle görüştükten sonra Banerjee şunları söyledi: “Demokratik olmayan, anayasaya aykırı ve yasa dışı bir şekilde kurulan hükümete en iyi dileklerimi iletemediğim için üzgünüm. Ayrıca kendilerine oy vermeyen ülke halkına da (BJP) en iyi dileklerimi sunuyorum.”

Hatta bloğun gelecekte bir hükümet kurma konusunda Hindistan üzerinde hak iddia edebileceğini bile ima etmişti.

“HİNDİSTAN bloğu bugün (hükümeti kurma) talebinde bulunmazsa, bunun yarın yapmayacağı anlamına gelmediğini düşünmeyin. Bekliyor ve izliyoruz. Fırsatı bekleyelim. Ülkenin değişime ihtiyacı var. Kimse Modi'yi istemiyor” demişti.

Ancak BJP bu nedenle TMC liderine saldırdı.

“Başbakan ışıkları kapatırken ailesinden birisinin onu arkadan itip itmediğini sormalısınız. Işıkları kapatmak onlar için güvenli değil. Işığı her zaman açık bırakmalı. Batı Bengal BJP lideri Sukanta Majumdar medya mensuplarına, “Birisi onu bir sonraki başbakan olması için arkadan iterse sorun olur” dedi.

Bu yılın mart ayında Banerjee evinde kafa travması geçirdiğinde Dr. SSKM Hastanesi Mezuniyet Sonrası Tıp Eğitimi ve Araştırma Enstitüsü Müdürü Manimoy Bandopadhyay, Banerjee'nin “arkadan itildiğini” söyledi. Bir gün sonra, düşmeye neden olan şeyin arkadan itilme hissi olduğunu açıkladı.