Mukul Roy yakında TMC’den kaybolacak mı? Lider, BJP’de olmak istediğini söylüyor | Dünya

rotimi

Member
Pazartesi gecesinden beri oğlu tarafından “izlenemez” olduğu bildirilen ancak daha sonra gece Delhi’de görülen Trinamool Kongresi (TMC) Mukul Roy, hâlâ BJP milletvekili olduğunu ve ziyaretinin amacının Bharatiya Join Janata ile yeniden bağlantı kurmak olduğunu söyledi. Parti (BBP). , bir sonraki siyasi hamlesi hakkındaki spekülasyonlara son veriyor.

TMC lideri Mukul Roy. (dosya fotoğrafı)

“Ben bir BJP milletvekiliyim. BBP’li olmak istiyorum. Parti burada kalmam için düzenlemeler yaptı. Amit Shah ile görüşmek ve (Parti Başkanı) JP Nadda ile konuşmak istiyorum” dedi.

Oğlu ve TMC lideri Subhranshu, Batı Bengal’deki Bidhannagar Polisine kayıp şahıs raporu verdikten sonra, Roy daha sonra Delhi havaalanında “ziyaretinin belirli bir nedeni olmadığını” söyleyerek görüldü. “Delhi’ye gelemez miyim? Ben bir milletvekiliyim ve bir MLA’yım” dedi.

“Uzun süredir iyi değilim, bu yüzden siyasetten uzak kaldım ama şimdi tekrar hazırım” diyen Erdoğan, oğluna da BJP’ye katılması için tavsiyelerde bulundu. “…ona en çok bu yakışır,” diye ekledi TMC direktörü.

TMC lideri Mukul Roy'un oğlu Subhranshu.

TMC lideri Mukul Roy’un oğlu Subhranshu.

TMC’nin kurucu üyelerinden Roy, 2017 yılında parti liderliğiyle görüş ayrılıklarını gerekçe göstererek BJP’ye katıldı ve BJP’nin ulusal başkan yardımcılığına atandı. Ancak 2021’de Safran adayı olarak bir seçim zaferinin ardından GMC’ye döndü.

Roy, Kolkata Havaalanına gitti ve akşam 7.45 civarında Delhi’ye giden bir uçağa bindi, ancak oğlu, aileye haber vermeden iki kişinin politikacıyı kaçırdığını iddia etti. Ayrıca babasının “aşırı derecede hasta” olduğunu ve “bunama ve Parkinson” hastası olduğunu söyledi. “Babamın durumu iyi değil. Herkesten hasta bir insanla siyasete bulaşmamasını rica ediyorum. Kaybolduktan sonra dün gece ben de polise şikayette bulundum” dedi.

Roy’un BJP’ye yeniden katılacağına ilişkin spekülasyonlar, BJP ulusal sekreteri Anupam Hazra’nın “geri dönüş” yazan şifreli bir gönderiyi paylaşmasının ardından alevlendi. Bu soru sorulduğunda Haze, “Bekleme ve izleme zamanı. Lütfen bir veya iki gün bekleyin…”.

(PTI girişleri ile)

• YAZAR HAKKINDA

Hindustan Times Digital Streams için Stajyer İçerik Yapımcısı. Feminizm, geç modern tarih ve Kore müziğinin küreselleşmesi hakkında okudum.
    …ayrıntılı olarak görün