ED, Beşinci TMC Lideri Shantanu Banerjee’yi Bengal İş Dolandırıcılığı Davasında Tutukladı | Dünya

rotimi

Member
İcra Müdürlüğü (ED) Cuma günü, Trinamool Kongresi’nin (TMC) gençlik kanadı lideri Shantanu Banerjee’yi devlet okulu eğitimindeki rüşvet dolandırıcılığıyla bağlantılı olarak federal kurumun Dünya’daki ofisinde sekiz saat sorguladıktan sonra tutukladı. departman, ED- Memur.

İcra Müdürlüğü (dosya fotoğrafı)

Banerjee’nin Hooghly ilçesine bağlı Balagarh bölgesindeki evi Ocak ayında ED tarafından basıldı ve o zamandan beri birkaç kez sorguya çekildi. Yetkililer, baskının Öğretmen Uygunluk Testi (TET) için gelen 300 kişilik bir listeye el konulmasıyla sonuçlandığını iddia etti.

Bir diğer TMC gençlik grubu lideri ve Hooghly Bölgesi sakini Kuntal Ghosh, 21 Ocak’ta acil servis tarafından tutuklandı. O şimdi Merkez Soruşturma Bürosu’nun (CBI) gözetiminde.

Bir ED yetkilisi, Shantanu Banerjee’nin bazı mülkleri satın almak için kullanılan fonların kaynağını açıklayamayacağını söyledi. Diğer şüphelilerden bazıları ED’ye, Banerjee’nin potansiyel iş arayanlar ve haydut üyeleri arasında toplantılar ayarladığını söyledi.

Mayıs 2022’de Dünya Yüksek Mahkemesi Yargıcı Abhijit Gangopadhyay, CBI’ye, 2014 ve memurlar arasında Batı Bengal Okul Hizmet Komisyonu ve Batı Bengal Orta Öğretim Kurulu tarafından öğretim dışı personel (Grup C ve D) ve öğretim personelinin atanmasını kısıtlama emri verdi. 2021’de denetlenecek toplam rüşvet ödediği söyleniyor €Seçim testlerinde başarısız olduktan sonra iş bulmak için 5-15 lakh.

ED yetkilileri, teşkilatın 23 Temmuz 2022’de eski Eğitim Bakanı Partha Chatterjee ve yardımcısı Arpita Mukherjee’yi tutukladığında TMC yöneticilerinin olaya karıştığının su yüzüne çıktığını söyledi. ED, 19 Eylül’de sunduğu ilk iddianamede nakit, mücevher ve gayrimenkulün değerini belirlediğini söyledi. €103.10 crore, ikisiyle ilişkilidir.

Nadia bölgesinden GMC milletvekili ve ilkokul yönetim kurulunun eski başkanı Manik Bhattacharya, geçen yıl 11 Ekim’de acil servis tarafından tutuklandı. O da adli gözaltında ve ED’nin ikinci iddianamesinde ana sanıklardan biri olarak adlandırıldı.

Eski bir GMC lideri Shahid Imam, iş arayanlardan para toplayan ajanlardan biri olduğu şüphesiyle 17 Şubat’ta CBI tarafından tutuklandı.

İmam’ın babası Hasan İmam, Sol Cephe iktidardayken GMC için bir meclise ve Lok Sabha seçimine başarısız bir şekilde itiraz etti. Ailenin Arambagh bölgesinde yaşadığı Hooghly Bölgesi’nde müdürdü. Shahid Imam, müfettişlere kendisinin de 2014 yılında Howrah bölgesinde bir okul öğretmeni olarak atandığını söyledi.