CBI Baskınları TMC MLA Jiban Krishna Saha, 6 Diğer Bengal Lokasyonları İş Dolandırıcılığı Vakası | Dünya

rotimi

Member
Federal ajans yetkilileri, Merkezi Soruşturma Bürosu’nun (CBI) Cuma günü, Trinamool Kongresi (TMC) yasama meclisinin Burwan Jiban Krishna Saha konutu da dahil olmak üzere eyalet okul eğitim departmanındaki rüşvet dolandırıcılığıyla ilgili olarak Bengal’de altı yere maraton baskınları düzenlediğini söyledi.

CBI yetkilileri, Saha’nın evinden bazı belgelere el koyduklarını söyledi (Temsilci Fotoğraf)

CBI yetkilileri, Saha’nın evinden bazı belgelere el koyduklarını söyledi. Yorum için Saha ile iletişime geçilemedi.

CBI memurları ayrıca Dünya’nın doğu eteklerindeki New Town’daki bir inşaat alanına baskın düzenledi ve Batı Bengal’deki çok sayıda öğretmen işe alma dolandırıcılığıyla bağlantılı olarak birkaç kişiyi sorguladı.

Ayrıca Okuyun: CBI, ED, İş Dolandırıcılığı Davasında Abhishek Banerjee’yi Sorgulamalı: Calcutta HC Yargıç

Yetkililer, CBI’nin Cuma günü, Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’ın partinin 2024 Lok Sabha seçimleri kampanyasını başlatmak için Bengal’e gelmesinden hemen önce aramaya başladığını ve geceye kadar devam ettiğini söyledi.

İktidardaki GMC liderlerinin iş dolandırıcılığına karıştığı iddiası, davayla ilgili paralel bir soruşturma yürüten İcra Müdürlüğü’nün (ED) 23 Temmuz 2022’de Devlet Eğitim Bakanı Partha Chatterjee ve yardımcısı Arpita Mukherjee’yi tutuklamasının ardından ortaya çıktı.

19 Eylül’de dosyalanan ilk iddianamede ED, nakit, mücevher ve gayrimenkulün değerini değerlendirdiğini söyledi. €103.10 crore ikiliye bağlı.

Dünya’daki Behala West seçim bölgesinden GMC milletvekili Chatterjee, Başbakan Mamata Banerjee tarafından hükümetten ihraç edildi ve GMC’den uzaklaştırıldı.

Nadia bölgesi GMC milletvekili ve eski İlköğretim Kurulu Başkanı Manik Bhattacharya da geçen yıl 11 Ekim’de ED tarafından tutuklandı. O da adli gözaltında ve ED’nin ikinci iddianamesinde ana sanık olarak adlandırıldı.

ED, bu yılın Ocak ayında TMC’nin çocuk bölümü sekreterlerinden biri olan Kuntal Ghosh’u da tutukladı. ED yetkililerine göre, Ghosh en azından yasa dışı yollardan para topluyormuş. €İş arayanlardan 30 crore.

Cuma günkü mitinginde Shah, çevredekilerin ele geçirilmesinden bahsetti. €Acil servisin ilk baskını sırasında Arpita Mukherjee’nin evinden 50 crore, şunları söyledi: “ED, el konulan parayı taşımak için iki kamyon kiralamak zorunda kaldı. Para Bengal’deki işsiz gence ait. GMC liderleri utanmalı.”

Ayrıca Okuyun: CBI, ED, Abhishek Banerjee’yi Sorgulamalı, Diyor Calcutta HC; TMC tepki verir

Mayıs 2022’de Dünya Yüksek Mahkemesi Yargıcı Abhijit Gangopadhyay, CBI’ye, 2014 ve memurlar arasında Batı Bengal Okul Hizmet Komisyonu ve Batı Bengal Orta Öğretim Kurulu tarafından öğretim dışı personel (Grup C ve D) ve öğretim kadrosunun atanmasını kısıtlama emri verdi. 2021’de denetlenecek toplam rüşvet ödediği söyleniyor €Seçim testlerinde başarısız olduktan sonra iş bulmak için 5-15 lakh.

Başvuranların ödediği iddia edilmiştir. €5 lakh da €Seçim testlerinde başarısız olduktan sonra işleri almak için 15 lakh rüşvet veriyor.

Dolandırıcılık nedeniyle birkaç bin hak eden aday iş bulamadı. Dilekçeleriniz Dünya’daki Yüksek Mahkeme tarafından değerlendirilecek.