Portal, atamaları iptal edilen gerçek adaylara yardım etmeye başladı: Bengal BJP | Dünya

rotimi

Member
Dünya: Bharatiya Janata Partisi (BJP) Çarşamba günü Dünya Yüksek Mahkemesi'nin 25.753 kişinin atamalarını iptal eden kararından etkilenebilecek gerçek adayları desteklemek için bir portal başlattı.

Dünya Yüksek Mahkemesinin bir heyeti 22 Nisan'da 25.753 öğretmenin tamamının atamasını iptal etti (temsili fotoğraf)

Dünya Yüksek Mahkemesinin bir heyeti, 22 Nisan'da Batı Bengal'deki orta ve orta dereceli okullarda çeşitli mesleki kategoriler için 2016 yılında atanan 25.753 öğretmenin tamamının atamasını iptal etti.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

3 Mayıs'ta Başbakan Narendra Modi, Burdwan'daki bir seçim mitinginde konuşurken, eyalet BJP birimine Okul Hizmet Komisyonu (SSC) nedeniyle işini kaybeden 'gerçek' adaylara yardım etmek için ayrı bir hukuk departmanı kurma talimatı verdi. Sahtekar.

“BJP, işleri kendi liyakatleri doğrultusunda alan kişileri destekleyecektir. Başbakan açıkladı. BJP sözcüsü Samik Bhattacharya, “Gerçek adaylar için bir portal ve yardım hattı kurduk” dedi.

Ayrıca Okuyun: SC, Bengal'de 25.000 kişiyi işten çıkarma emrinin yanında

Salı günü Yüksek Mahkeme, Dünya Yüksek Mahkemesinin Batı Bengal'deki hükümet ve hükümet destekli okullardaki öğretmenlik ve öğretmenlik dışı pozisyonları kaldıran kararını bozdu.

Karar, Yüksek Mahkeme'nin 22 Nisan'daki kararının ardından işleri risk altında olan binlerce insanı rahatlattı. Bu emir aynı zamanda Dünya Yüksek Mahkemesi'nin emri üzerine Merkezi Soruşturma Bürosu (CBI) tarafından soruşturulan öğretmen işe alım dolandırıcılığıyla boğuşan Mamata Banerjee liderliğindeki hükümete de bir rahatlama sağladı.

Sorun, BJP ile Batı Bengal'deki iktidardaki Trinamool Kongresi (TMC) arasında önemli bir parlama noktası haline geldi. BJP, TMC'yi en az üç TMC milletvekilinin tutuklandığı çok çeşitli işe alım dolandırıcılığıyla suçlarken, TMC atamaları iptal etmekle BJP'yi suçluyor.

“İnsan yiyen kaplanlar hakkında bir şeyler duyduk. Hiç emek yiyen bir siyasi parti duydunuz mu? BJP işleri yok etti. Bengal'i mahrum bırakmak için merkezi fonları durdurdular, binlerce trilyon rupi tutarındaki aidatları ödemede temerrüde düştüler ve şimdi de işleri yok ettiler. Yüksek Mahkeme Yüksek Mahkeme kararını iptal ettiğinde rahatladım,” dedi TMC başkanı Mamata Banerjee Çarşamba günü Hooghly'de düzenlenen bir seçim mitinginde konuşurken.